Čerstvá zelenina, pečivo, sýry, uzeniny, ale také med a ryby. Takové zboží nabídnou Kladeňákům farmářské trhy, které se opět uskuteční od dubna na náměstí Starosty Pavla. Ovšem tento rok se nabídka trhů zdvojnásobí.

Další se totiž budou pravidelně konat na zrekonstruovaném Václaváku v Kladně-Kročehlavech. Místo pátečního dopoledne, kdy stojí stánky v centru, zde budou prodavači v sobotu.

Podle vyjádření kladenského primátora Dana Jiránka se s touto možností počítalo už při zvelebování prostoru. „Při budování nové pěší zóny zde byly umístěny sloupky s přívodem elektřiny, na které se dle potřeby mohou jednotlivé stánky napojit. Město schválilo možnost pronájmu ze začátku za symbolickou částku jedné koruny, později za standardní cenu,“ řekl Jiránek.

Na Václaváku tak budou moci lidé nakoupit čerstvé zboží v patnácti až dvaceti dřevěných stáncích s textilní krytinou. Ty bude provozovat společnost, která pořádá farmářské trhy například v Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi či na pražské Kampě.

Termín začátku obou trhů záleží na počasí, ale lze předpokládat, že stánky budou na náměstích stát od počátku dubna. „Jsem ráda, že budou trhy na Václaváku. Bydlím v Kročehlavech a do centra města moc nejezdím,“ vyjádřila se seniorka z Kladna.