Stejně jako v dalších městech republiky se do akce na podporu potřebným zapojí také Farní charita Kladno. Koordinátorem pro největší středočeské město je už počtvrté ředitel kladenské Farní charity Josef František S. Král, jenž si vzal letos pod svá ochranná křídla i Tříkrálovou sbírku ve Smečně a Slaném. Čtyřicítka kasiček byla pro Kladensko zapečetěna ve středu a lidé do nich budou moci přispívat až do 20. ledna. Podle Krále má kladenská farní charita adresný záměr, a to na podporu lidí bez domova a sociálně slabých.

„Rádi bychom za utržené peníze od dobrovolníků pořídili kontejnery na ošacení a o obuv pro lidi bez domova, pro ty, kteří nemají žádnou rodinu a další sociálně slabé,“ popsal záměr koordinátor kladenské sbírky.

Kromě patronátu nad sbírkou bude Josef František S. Král vévodit také Tříkrálovému průvodu složeného ze členů jezdeckého oddílu Tvrz Libušín, který i letos projede Kladnem na koních.

Finále soutěže Zlatý Ámos.
O Zlatého Ámose bude soutěžit deset vyučujících ze středních Čech. Nebo jen osm?

Tři králové v honosných kostýmech v doprovodu královské družiny zahájí svoji pouť 5. ledna u rozdělovského kostela svatého Václava v Kladně ve 14.45 hodin, kde je přivítá pater Jaroslav Kučera. Dále projede průvod bulvárem – Vítěznou ulicí, následuje ulice ČSA a malá zajížďka ke gymnáziu na Nám. Edv. beneše. Poté se procesí přesune ke Kinu Sokol a přes pěší zónu T.G.M. až před kladenskou radnici na náměstí Starosty Pavla.

Kladně na náměstí Starosty Pavla přivítá příchozí u kostela Nanebevzetí Panny Marie pater Martin Chleborád. „Pohovoří o biblických Třech králích, historii a významu sbírky. Je připravený zhruba hodinový program, kde budeme zpívat koledy a děti se povozí na koních. V průvodu budeme mít letos možná i velblouda, takže zájemci budou moci okusit jízdu i na něm,“ dodal koordinátor sbírky Josef František S. Král s tím, že loni byl výtěžek na území města Kladna kolem 40 tisíc korun.

„Ve srovnání s ostatními městy má Kladno potenciál vybrat i čtyřikrát tolik, bohužel máme málo dobrovolníků, kteří by se chtěli sbírky zúčastnit a potýkáme i s neochotou dárců,“ dodal Král. Podle Krále jsou to pozůstatky z let minulých a cesta ke změně se děje drobnými krůčky. "Věřím ale, že časem budeme úspěšní," uzavřel Král.

Kladeňáci si nejprve užili koncert revivalové skupiny AC/DC, následně je čekal novoroční ohňostroj.
VIDEO: Parádní ohňostroj rozzářil nebe nad kladenskou radnicí