Na motivy dvou Drdových pohádek O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala až prohádala zde na dvoře Cívkova statku vzniká film, který pod názvem Nejkrásnější hádanka bude mít premiéru osmadvacátého února příštího roku v kinech.
„Kromě herců známých z televizí jsem letos přizval ke spolupráci také členy plzeňského Divadla Pluto, jež velice miluji a vždycky se tam hodně pobavím. Diváci tak budou moci úplně poprvé v roli Majdalenky vidět půvabnou Táňu Krchovovou, stejně jako její pohádkového otce Láďu Beneše, nebo třeba Pavla Kikinčuka“ uvedl režisér.
Jednou z nových tváří, které se v pohádce objeví jako princezna Rozmarýnka, je posluchačka pátého ročníku konzervatoře Veronika Kubařová.
„Původně jsme s naším architektem Karlem Vackem hledali odpovídající lokalitu v jižních Čechách, ale nakonec jsme se rozhodli pro Třebíz. Místo je dostupné Praze a pro naše záběry velice vhodné. Zdejší statek je zachován v původní podobě, kdežto mnoho těch, které jsme procházeli před tím, je již soudobých. Lidé si na nich staví verandy a bazény, místo koníren mají garáže, tak už se to pro natáčení pohádky zkrátka nedá použít,“ řekl režisér, jenž se netají tím, že Drdovy pohádky jsou pro něj vděčné a věčné téma.  „Je toho tolik, co česká literatura nabízí. I kdybych tu byl dalších sto let, tak je stejně všechny nestihnu natočit. Naše pohádky mě uchvacují tím, že jsou líbezné, úsměvné i poetické. V tom spatřuji rodinné stříbro, které máme jen my Češi,“ uzavřel Troška.