Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, případ si převzali kladenští kriminalisté a zahájili procesní úkony. Muž je podezřelý z obecného ohrožení. V případě prokázání viny mu hrozí i pobyt za mřížemi.

Při likvidaci požáru zasahovali na ubytovně několik hodin profesionální hasiči ze Slaného, Kladna a dobrovolní ze Pcher a Zlonic. Hasiči do objektu vstoupili v dýchací technice. Všichni nájemníci byli evakuováni a prostor nuceně odvětrán. Následně se mohli lidé vrátit do svých domovů. „Vyšetřovatel příčin požárů vyčíslil způsobenou škodu na 300 tisíc korun a uchráněny byly hodnoty ve výši jednoho milionu korun,“ dodala mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Páteční požár na ubytovně Mexiko ve Slaném | Video: Jitka Krňanská

Jak zjistil Kladenský deník, zadržený muž podezřelý ze žhářství, bydlel na ubytovně necelé dva roky. Jeho chování bylo dlouhodobě v rozporu s ubytovacím řádem. Sousedé si stěžovali na jeho agresivní chování. Nájemník mimo to hromadil ve svém pokoji obrovské množství páchnoucích věcí od popelnic a bylo zde také mnoho hmyzu. Nejednou se z bytu linul i chemický zápach. Poprvé v jeho pokoji hořelo v dubnu od nezajištěných kamen na pevná paliva. Nikdo v místnosti v době požáru nebyl. I tehdy zasahovali hasiči. Město už proto více neprodloužilo neukázněnému nájemníkovi smlouvu. To byly patrně i důvody, které ho přiměly objekt v pátek úmyslně zapálit.