Nepříjemnou záležitost vyšetřuje policie. „Přijali jsme oznámení, že na jedné z kladenských škol měla učitelka vztah se žákem devátého ročníku. Celé vyšetřování je ale teprve v počátku. Nyní zjišťujeme, o jaký vztah se vlastně jednalo,“ uvedla včera pro Kladenský deník mluvčí policie Jana Šteinerová.
Podle nepotvrzených informací dostala zmíněná učitelka tělocviku okamžitou výpověď a má zakázaný vstup do školní budovy. Na policii se prý ale neobrátilo vedení školského zařízení, nýbrž rodiče zneužívaného chlapce.

Portál Týden.cz s odvoláním na dva nezávislé zdroje uvedl, že osmatřicetiletá vdaná učitelka, matka dvou dětí, se s hochem poprvé sblížila při květnovém školním zájezdu. Jejich vztah údajně pokračoval i po prázdninách. Žák se pravděpodobně pochlubil svým kamarádům a o svérázném páru se postupně začalo šeptat po školních chodbách. Tyto zprávy se postupně dostaly až k ředitelce školy Janě Červenkové, která dvojici učitelka-žák přistihla při sexu v kabinetu.

Ředitelku se nám včera nepodařilo kontaktovat, nicméně Petra Kučerová, mluvčí kladenského magistrátu, jenž je zřizovatelem školy, sdělila, že až do ukončení policejního vyšetřování, se radnice k celé záležitosti nebude vyjadřovat.
Pokud se potvrdí informace o intimním styku s chlapcem, hrozí pedagožce trestní stíhání, například z ohrožování mravní výchovy mládeže a pohlavního zneužívání. Údajně by se ale nedopouštěla pedofilie, nýbrž efebofilie, tedy náklonnosti s erotickým rozměrem vůči dospívajícím chlapcům. U žen se prý tato sexuální porucha vyskytuje mnohem vzácněji než v případě homosexuálních vztahů.