Jak informoval Petr Abbé Hroš z pořádající agentury, celý program začne ve 14 hodin průvodem obcí. Půjdou v něm všichni účinkující, mnozí v dobových kostýmech, chybět v procesí nebudou rytíři, sokolník ani kejklíři.

„V Královicích bude připraveno kolbiště pro turnajová klání, která předvede skupina Štvanci. Ta je specialistou právě na tuto disciplínu. v minulosti spolupracovali také při natáčení různých historických filmů," uvedl Hroš.¨

Diváci se mohou těšit i na jednoho z našich předních sokolníků, Milana Straku, který rovněž se svými opeřenci natáčel filmy a reklamy.
Loutkové Divadlo Dokola uvede pro děti pohádku Boženy Němcové O statečném Mikešovi (nezaměňujte s Ladovým kocourem Mikešem). Všichni se pak jistě pobaví při vystoupení kejklíře Půpy.

Součástí odpoledne v Královicích bude i lukostřelecká kratochvíle, v jejímž rámci se přítomní dozví innformace o vývoji luku, z něhož si budou moci zkusit i vystřelit.

Opravdovou lahůdkou a raritou bude vyvrcholení programu v jedenadvacet hodin, kdy se v Královicích představí se svým show hořící jezdec na hořícím koni. „To je věc, která je v naší republice skutečně k vidění málokdy," poznamenal Hroš.

Celým programem bude provázet brněnský divadelník Libor Olšanský.