Jsme ve vesmíru skutečně sami? Tuto otázku si ve svém životě položil snad už každý člověk. O jedinečnosti života na Zemi koncem uplynulého týdne zapochybovali hned dva lidé z Kladenska.

První se stal dokonce předmětem šetření Městské policie Kladno. „Ve čtvrtek okolo půl třetí volal na naši tísňovou linku jednapadesátiletý muž z Kladna a uvedl, že poblíž cyklostezky v Lidické ulici jeho manželka údajně zpozorovala modrý záblesk a následně modrou mlhu. Proto se domnívala, že by se mohlo jednat o UFO. Dotyčný se prý poté vydal na místo a našel tam stopy po modrém prášku, proto žádal o prověření,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka.

„Hlídka se sem vydala a zjistila, že se jedná o poprašek po odhozené dýmovnici,“ dodal Krupka. Mysteriózní odhalení se tedy nekonalo a neobvyklá událost, která ženu vyděsila, se dočkala logického vysvětlení.

Přitom ale ten samý den, jen ve večerních hodinách, zpozoroval chatař z Bílichova na obloze neobvyklý úkaz. „Šel jsem si zakouřit před chatu a na nebi jsem uviděl něco zvláštního. Vypadalo to jako kolo od vozu, nebo podobně jako ciferník, ale se dvanácti svítícími tečkami. Na tu vzdálenost to mělo průměr asi 20 nebo 30 centimetrů. Šel jsem vzbudit dceru, ale ta už viděla jen jasný bod, jako kdyby se to semklo,“ sdělil.

„Nejsem žádný fantasta, mohla to být nějaká družice, ale jak dlouho jsem na světě, nic takového jsem ještě neviděl,“ dodal chatař.

Termín UFO je zkratka z anglického unidentified flying object, tedy neidentifikovatelný létající předmět. Lidově je tento jev často označován jako pozorování létajících talířů. Silný zájem veřejnosti o tyto úkazy začal v období po 2. světové válce. Z počátku byla centrem hlášení pozorování UFO především oblast USA, ale postupně jsou hlášena prakticky z celého světa.