Kladensko - Perný závěr týdne měli hasiči na Kladensku. Zaměstnala je především skládka v Uhách, kde v neděli večer vypukl rozsáhlý požár.
Zasahovalo zde několik profesionálních jednotek hasičů z Kladenska
a Mělnicka. V jednu chvíli bylo na místě dokonce dvacet cisteren. „K požáru jsme vyjeli po devatenácté hodině. Bylo hlášeno, že je větších rozměrů, proto bylo nasazeno takové množství techniky,“ potvrdil včera mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.


Jednotky dostaly plameny pod kontrolu zhruba hodinu před půlnocí. Poté už se na místě zdrželi pouze dobrovolníci z Velvar. Ti do rána hlídali, aby se oheň znovu nerozhořel.
Vzniklá škoda je nulová, příčiny vzniku jsou dvě. Buď samovznícení, nebo nedbalost. Podle Křivana je možné, že provozovatel skládky nezaváží těleso zeminou tak, jak by měl. „Když se tam pak vyveze žhavý popel a přidá se sucho a vítr, dojde k ohni velice snadno,“ uvedl.Skládka v Uhách zdaleka nechytila poprvé. Na podzim 2005 tu hořelo tři dny, u požáru tehdy zasahovalo na 60 hasičů.


Kromě Uhů zasahovali v neděli odpoledne hasiči také u Kačice a Pavlova, kde hořela tráva u železniční trati. Oheň způsobila historická parní lokomotiva, od jejíchž kol zřejmě odlétávaly jiskry. Ani v tomto případě žádná škoda nevznikla.


Další požár vypukl v kladenské čtvrti Podprůhon, odnesla to střešní konstrukce rodinného domu. Škoda v tomto příapadě činila 100 tisíc korun, hodnoty za půl milionu se podařilo uchránit. Oheň podle Křivana způsobila závada na elektroinstalaci.