Pytle, rukavice a především stovky dobrovolníků. Tak to bude o víkendu vypadat téměř po celém Kladensku. Akce Ukliďme Česko se totiž zúčastní desítky obcí a skupin. Uklízet se budou vybraná konkrétní místa, ovšem v některých případe vyzývají organizátoři, ale by každý uklidil místo, kam rád chodí na procházky.

Ačkoliv je hlavní uklízecí den naplánován na sobotu 6. dubna, někde se bude úklid konat už v pátek dopoledne. Často se tak děje v případě, kdy se do akce Ukliďme Česko zapojily místní školy. Tak budou uklízet například v Řisutech, Doksech či Kmetiněvsi. Také v Kladně  se bude uklízet už v pátek, a to na Bažantnici a na Floriánském náměstí.

Velmi rušno bude na mnoha místech v sobotu dopoledne. Dobrovolníci se rozejdou za nepořádkem nejčastěji po deváté hodině ranní. Hezčí prostředí pro život a procházky po okolí budou mít po sobotě obyvatelé Pozdně, Čelechovic, Smečna, Ledec, Přelíce, Třebichovic, Tuchlovic, Velké Dobré, Horního Bezděkova, Bratronic, Svárova, Dolan, Malého Přítočna, Hřebči, Velkého Přítočna, Buštěhradu i Stehelčevsi.

| Video: Youtube

Na Kladně budou v sobotu 6. dubna uklízet dobrovolníci na Koreji, kde je sraz v 9 hodin před budovou bývalé prodejny Jednota. "Rozdělíme se a budeme uklízet hlavní cyklotrasu směr Ferdinandka, svah k Bubčáku, plochu u důchodku a zkratku ke kolejím," plánuje organizátor úklidu. Další kladenský sobotní úklid začne v 9 hodin před budovou Sládečkova vlastivědného muzea.

Na řadě míst posunuli úklid na jiný den. Například v Kamenných Žehrovicích budu uklízet až v sobotu 13. dubna, v Třebusicích v pátek 12. dubna odpoledne, ve Vinařicích v neděli 21. dubna odpoledne či v Líském v sobotu 27. dubna odpoledne.