Podle mluvčí Magistrátu města Kladna Olgy Pípalové důkladné odklízení sněhu stále pokračuje v okolí škol, zastávek hromadné dopravy, zdravotnických středisek, pošt a úřadů, což jsou prioritní lokality.

„Krizový štáb minulý týden schválil také nákup dalších padesáti nádob na sůl, které v tomto týdnu necháme rozmístit do zástavby s rodinnými domky, aby si občané mohli posolit chodníky a silnice před svými domy. Co se týče počtu nádob přihlédneme k hustotě a velikosti zástavby,“ uvedl primátor města Kladna Dan Jiránek.

Dalším rozhodnutím krizového štábu, které již zaznamenalo mnoho kladenských řidičů, bylo odstranění kruhového objezdu na křižovatce ulic Ke Stadionu a Amálské. Ten podle vedení města v současných podmínkách nešel udržovat a představoval tak spíše nebezpeční pro řidiče.

„Kruhový objezd jsme odstranili v pondělí a na jeho místě zůstala klasická křižovatka. V souvislosti se sněhem se teď potýkáme s problémy s vývozem kontejnerů, které jsou zahrnuty a manipulace s nimi je proto velmi obtížná. Chtěl bych proto požádat majitele vozidel, aby s nimi neparkovali před nádobami na odpad a umožnili tak pracovníkům svozu co nejsnazší přístup,“ řekl Jiránek.

Do ulic s lopatami opět vyrazili i strážníci Městské policie Kladno, kteří se soustředí zejména na oblast Rozdělova.