Kladenský deník oslovil primátora Kladna, hostinského i cvičitele, jaký je jejich pohled na věc. „Nejsem epidemiolog, nečekejte ode mne žádná odborná stanoviska. Máme tu ovšem dvě věci. Bojujeme s koronavirem, nikdo nic nesmí, na sjezdovkách nejezdí vleky. Lidé jsou doma, přestávají vydělávat peníze, přestává normální život, dětem chybí socializace. To, co se odehrávalo ve sněmovně, je produktem dění ve společnosti. Na druhé straně není možné donekonečna nic nedělat a čekat, až koronavirus přestane existovat. Do té doby by skončila polovina firem a republika by přestala fungovat,“ vyjádřil se primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) a dodal: „Zakazovat lidem všechno, je velmi špatně. S koronavirem žijeme již nějakou dobu. Lidé by proto měli vědět, jak se chovat, jaká dodržovat opatření a omezení. Je nutné spoléhat na zdravý rozum.“

Návratu k normálu hospodští nevěří

Že by se od pondělí vrátilo vše do normálu, nepředpokládají ani hospodští. „Abych pravdu řekl, nevěřím tomu, že budeme moci normálně otevřít. Pokud nám to ovšem povolí, jsme schopni reagovat hned. S pivem bychom ale museli dost improvizovat,“ řekl František Kaberle, majitel restaurace Kozlovna U Kabelky v Rozdělově. Také sportovci se těší na okamžik, kdy budou moci do fitek i do přírody.

To potvrzuje například Tomáš Kučera, fitness trenér v Můj gym a trenér Spartan Training Group Kladno, člen České asociace překážkových sportů „Ani já ale nejsem takový optimista. Nemyslím si, že se všichni nahrnou hromadně do fitek. Lidé budou podle mě vyčkávat,“ soudí známý trenér. „Upřímně si myslím, že se ještě spousta věcí změní, co se ale týká překážkových závodů, v přírodě bychom začali s tréninky rádi hned,“ uzavřel Kučera.