Obyvatelé Palackého ulice v Kladně-Kročehlavech se konečně po sedmnácti letech dočkají vytoužené opravy. Rozbahněná vozovka, ucpané kanály a v létě prašná ulice, jaké byly v Kladně naposledy k vidění před desítkami let, tak nadobro zmizí.

V únoru letošního roku vás Kladenský deník o situaci v této lokalitě informoval a přesto, že tehdy magistrát města tvrdil, že na výstavbu vozovky v Palackého ulici by musel použít všechny finanční prostředky na údržbu a rekonstrukce silnic ve městě za celý rok, nyní se situace díky dotaci Středočeského kraje změnila.

Vyplnila se tak slova vedoucí odboru dopravy a služeb Tomáše Fujana, který již v únoru na možnost výstavby z této dotace upozornil. „Peníze jsme dostali na obnovu průmyslové zóny, ale protože s ní tato lokalita sousedí, rozhodli jsme se je použít i na tuto stavbu. S pracemi už se začalo a v jejich rámci bude v ulici vybudován nový povrch a samozřejmě i chodníky.“

Oprava, jež bude hotova nejpozději do 31. prosince letošního roku, si vyžádá investici ve výši téměř deseti milionů korun. „Sedmdesát procent částky uhradíme z dotace kraje a zbývající tři miliony pak půjdou z městského rozpočtu,“ uvedl první náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. Podle jeho slov se výstavba zdržela kvůli vyhotovení projektové dokumentace, stavebním povoleních a jiných potřebných podkladů.

Město se podobnými investicemi snaží zatraktivnit prostředí ve čtvrti. „Jedná se o jeden z kroků ke zkvalitnění životních podmínek stávajících obyvatel a zároveň přilákání nových zájemců o bydlení v této části města. Navíc se domnívám, že pokud se dělá podobná investice, lidé pak nakládají lépe nejen se svým, ale i okolním majetkem,“ sdělil Bernášek.