Radnice se rozhodla v tomto místě zvýšit bezpečnost, a tak vybuduje v dolním úseku ulice nový přechod pro chodce. Práce začnou dnes, hotovo by mělo být ve středu 2. srpna.

Ulice Dr. Foustky patřila kvůli přecházení vozovky v Kladně k těm méně bezpečným. Lidé zde přechod hledali marně, a tak často riskovali zdraví při přebíhání poměrně frekventované silnice. Pohodlné a bezpečné přecházení vozovky by už brzy měl poskytnout nový přechod, který se stane spojnicí mezi v dohledné době dokončeným novým zooparkem a Sítenským údolím. Zrekonstruován při té příležitosti bude i přilehlý chodník.

„Přechod v tomto místě chyběl, návštěvníci oblíbeného Sítenského údolí v tomto méně přehledném místě silnici přebíhali. Proto jsme přistoupili ke stavbě vyvýšeného přechodu pro větší bezpečí chodců. Se stavbou začneme v pondělí 24. července a ve středu 2. srpna by měl být přechod hotový,“ vysvětlila mluvčí kladenského magistrátu Lenka Růžková.

Stavba si vynutí již zmíněnou uzavírku, přičemž ulicí neprojedou ani cyklisté, ale ani tu neprojdou chodci.

„Uzavírka začne pod křižovatkou s Mosteckou ulicí tak, aby byl ponechán vjezd do sídliště,“ informoval kladenský magistrát. Řidiči by v tomto úseku měli proto věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení.

Objízdná trasa kvůli stavbě přechodu pro chodce povede Dlouhou ulicí za Kročehlavským rybníkem přes ulici Milady Horákové. Ulice Dr. Foustky ovšem není jediným místem v Kladně, kde na řidiče o prázdninách čeká omezení. Až do 31. července je povolena kvůli opravě teplovodního vedení a kolektoru uzavírka v Purkyňově ulici. Z důvodu prací na inženýrských sítích povolil magistrát až do 29. září také uzavírku ulic Dělnická, Bezručova a Havlíčkova v Kladně Švermově. Kvůli rekonstrukci silnice je do 31. července uzavřena také kladenská ulice Nad Oleškou.