Jak sdělil starosta Honebního společenství Unhošť Imrich Szabo, akci společně s dvacítkou kolegů a dalších dobrovolníků uspořádali v rámci června - měsíce myslivosti a ochrany přírody. „Chceme, aby lidé, a zejména pak děti, poznaly, že myslivci nejsou jen od toho, aby zvěř stříleli, ale že je potřeba v lese hospodařit a celoročně se o přírodu a zvířata starat. Účastníci akce tak měli možnost osobně vidět, jak to u myslivců funguje,“ popsal Imrich Szabó.

Přestože bylo o víkendu úmorné vedro, pořadatele mile překvapila velká účast zájemců. Dětí i dospělých přišlo na stezku více než 220. Každý ze soutěžících obdržel hrací kartu s mapkou a na stanovištích plnil zadané úkoly. Ať už šlo o poznávání dřevin a plodů lesa či mysliveckých trofejí. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchovky, sledovat práci sokolníků, kynologů nebo řezbářů či preparátorů zvěře. Dozvěděli se i jakými chorobami mohou trpět zvířata ve volné přírodě, které jsou nebezpečím i pro člověka.

Nechyběl ani guláš z divočáka

Naučně-zábavné odpoledne se vydařilo. Všechny děti v cíli obdržely pamětní list s věnováním od malíře a ilustrátora Ondřeje Zahradníčka, který je rodákem z Unhoště, je čestným členem mysliveckého sdružení i autorem výtvarného provedení celé stezky a loga sdružení. Každé z dětí dostalo na památku i hračku.

Na myslivecké základně si mnozí pošmákli na výtečném guláši z divočáka a zakusili masové pochoutky přímo z udírny a další lahůdky. V odpolední části určené dospělákům nechybělo pivo a ženy dostaly jako poděkování za spolupráci dort.

O hudební doprovod se postarala trojice muzikantů z místní základní umělecké školy pod taktovkou jejího ředitele Andreje Moroze. "Jsem rád, že se akce vydařila a zahájili jsme tím další tradici. Kromě toho u nás pořádáme i podzimní setkání na svatého Huberta, patrona myslivců," uzavřel Szabó. Poděkování od něj náleží nejen myslivcům, ale i městu Unhošť a štědrým sponzorům.