„Snažili jsme se opravit tahy směrem na karlovarskou rychlostní komunikaci. Pokud totiž bude příznivé počasí, měl by být v polovině listopadu otevřen její úsek mezi Pavlovem a hlavním městem. Předpokládáme, že tudy povede značná část dopravy z Kladna do Prahy. Příjezdové silnice po rekonstrukcích nebudou vyžadovat žádnou náročnější údržbu,“ uvedl primátor Kladna Dan Jiránek.

Opravena tak před Unhošťskou ulicí byla letos v létě silnice od Sletiště na Velkou Dobrou, v plánu je i rekonstrukce Doberské ulice v Rozdělově. „Důležité bylo udělat křižovatku na okraji uvedené obce, kde se oba směry, od Sletiště i z Rozdělova, setkávají. Docházelo tu k častým dopravním nehodám, které znamenají zastavení dopravy, což je vždy katastrofální,“ poznamenal Jiránek.

„Na vozovce v Unhošťské ulici jsme provedli sanaci a pokládku recyklačních vrstev a živičné vrstvy. Práce komplikoval fakt, že na některých místech byly pod povrchem panely a museli jsme zde umístit takzvané geomříže,“ sdělil stavbyvedoucí firmy, která rekonstrukci provedla, František Lingr.