Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na univerzitě třetího věku se zkoušek nebojí

Kladno - Univerzita třetího věku v Kladně rozšiřuje dříve narozeným studentům obzory, nabízí kvalitní výuku a přitahuje čím dál větší zájem lidí, kteří nechtějí zůstat pasivními

20.9.2010
SDÍLEJ:

Posluchači letošní kladenské univerzity třetího věkuFoto: Foto: Deník/Kateřina Husárová

Gaudeamus igitur, Iuvenes dum sumus… Přesto, že už nejsou právě mladí, jak zní v textu studentské hymny, mají stále důvod k radosti, jejich stáří není žalostné a ještě zdaleka nepatří zemi.

Proč také. Slavnostní imatrikulací zahájili nový školní rok na univerzitě třetího věku v Kladně. Učení budou mít požehnaně. Zajímavých přednášek je pestrá škála a prostoru ke stárnutí a strastem minimum.

Do školních lavic letos nově usedne 105 seniorů, kteří si chtějí i ve svém věku rozšiřovat znalosti. Kladenská univerzita třetího věku spadající pod Středisko komplexní sociální péče Fontána Kladno a dotovaná magistrátem nabízí studium tří oborů: Náš a světový zeměpis, Naše a světová literatura a Základy společenských věd.

„Je obdivuhodné, že se tito lidé snaží učit stále novým věcem, neváhají pravidelně docházet na přednášky a psát seminární práce,“ pochválil seniory primátor Dan Jiránek. Na rozdíl od mladších studentů se návštěvníci Kladenské univerzity třetího věku nemusí obávat stresů.

Nečekají je žádné zkoušky ani zápočty. Pro úspěšné absolvování je ale nutné účastnit se pravidelně přednášek, nosit úkoly a ke konci studia vypracovat seminární práci. Vedle klasických přednášek navštěvují studenti Kladenské univerzity třetího věku i semináře a exkurze.

„Návrat v seniorském věku do školních lavic a do role studenta je krásnou a obohacující příležitostí, jak prožít kus života mezi vrstevníky a co nejlépe. Přeji všem našim studentům radost ze života, pevné zdraví, optimismus a příjemně strávený čas v nové roli studenta,“ řekla koordinátorka společensko – vzdělávacích aktivit Lenka Pelcová.

Ke studiu se může přihlásit každý, kdo dosáhl důchodového věku, případně lidé se zdravotním postižením v invalidním důchodu. Příspěvek na školné činí 300 korun za semestr.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení