„V nově integrovaných vlacích a úsecích bude možné použít jednotlivé i předplatní jízdenky PID, avšak zatím bez možnosti označení papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve stanici či zastávce nebo ve vlaku, kromě linky S76 a rychlíků R16 a R26 mezi Prahou a Berounem,“ uvedli na webových stránkách zástupci PID. Ve zcela nově integrovaných rychlících linek R16 (trasa Praha – Beroun – Zdice – Hořovice – Kařez) a R26 (trasa Praha – Beroun – Zdice – Lochovice – Příbram) budou platit také jízdní doklady PID. Při kombinaci jízdenek Českých drah s předplatními kupony pro Prahu je ovšem nutné si jízdenku ČD zakoupit až do první stanice na území Prahy, tedy do Prahy-Smíchova.

V rychlících linek R16 a R26 budou moci cestující nově označit jízdenky PID pro jednotlivou jízdu pouze v úseku Praha – Beroun, a to v takzvaných označovačích PID umístěných u vlakové stanice.

„V osobních pokladnách stanic Beroun, Hořovice, Jince, Kladno, Kladno město, Křivoklát, Příbram, Rakovník, Stochov a Zdice bude umožněn prodej jízdenek PID pro jednotlivou jízdu s předem zvoleným počátkem platnosti,“ informuje PID na svých webových stránkách.
 
A co na novinky říkají cestující? Většinou v jijich řadách převládají pozitivní ohlasy, najdou se ovšem i tací, kteří integraci berou s patřičným nadhledem. „Stále integrujete další oblasti a tím logicky přibydou cestující, tak by se už taky mělo začít dloubat metro S,“ vzkazuje jeden z uživatelů sociálních sítí.

Další pak volají po rozsáhlejší integraci autobusových linek. Zatímco například Kladno už svou dopravu na tu pražskou napojilo téměř před půl rokem, ostatní oblasti na ni zatím marně čekají. Výhledově by snad ale mohlo svítat na lepší časy.

Podle plánovaných integračních projektů PID by se například část Příbramska mohla dočkat integrace již v druhém čtvrtletí letošního roku. Následně ve třetím čtvrtletí je plánována integrace autobusových spojů na Slánsku, ve čtvrtém čtvrtletí pak také na Rakovnicku.

Na integraci autobusových linek na Berounsku si budou muset lidé přeci jen počkat. Připojení těchhle linek k Praze závisí na době rekonstrukce Pražské ulice v Berouně. Po jejím dokončení už by napojení dopravy nemělo nic bránit.