Většina úprav bude hotová v létě. Keramická zvířata na místo doplní do konce roku. V pondělí byla lokalita předána firmě, která práce provede, potvrdila to mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková. Tento týden už se začalo v Sítenském údolí kácet. Je nutné odstranit náletovou zeleň a upravit terén.

Také čtěte: Stávka řidičů bude přesně za týden

„Devatenáct nebezpečných starých stromů nahradí 72 nových," doplnila Růžková. Poté začne zpevňování ploch, budování schodiště, vzniknou nové cesty, dvě tribuny sloužící k relaxaci s výhledem na město, přibudou prvky jako lavičky a koše. Sázet se bude víc než 300 keřů a tisíc dalších rostlin. Město za úpravy zaplatí přes sedm milionů korun bez DPH, oficiální předání hotové práce je plánováno na říjen, aby bylo jisté, že se zeleň uchytila.

Na přelomu 60. a 70. let minulého století bývala v prostoru mezi kladenskými ulicemi Bellevue a Dr. Foustky skutečná zoologická zahrada. Keramická zvířata mají připomínat ta živá z bývalé zoo a sloužit jako hrací prvky pro děti.

Nepřehlédněte: Squat z Kyjevských kasáren zmizel, místo něj postaví moderní bydlení

Do Sítenského údolí míří denně řada Kladeňáků za rekreací, po rozsáhlé revitalizaci před několika lety jsou zde prvky pro odpočinek i sport.