„Město v současné době již dostává nabídky od firem, které se touto problematikou zabývají. Počet míst, kde by bylo možné úsekové měření zprovoznit, se bude odvíjet od podmínek, jež vybraná firma nabídne. Pro tento způsob měření rychlosti jsou vhodné delší rovné úseky ulic, kde to řidiče láká k rychlejší jízdě. Jsou to například ulice Pražská, J. Kociána, Sportovců, Arménská, Vítězná, Doberská a Americká,“ sdělila mluvčí kladenské městské policie (MP) Jiřina Forejtová.

Za první čtyři měsíce letošního roku usvědčily radary téměř 240 řidičů, kteří ve městě překročili rychlost o více než 20 kilometrů za hodinu. Deset výtečníků bylo přistiženo, jak se kladenskými ulicemi řítili rychlostí více než 40 km/h nad povolený limit. Rychlostní rekord však radar městské policie naměřil v obci Braškov, s níž má město smlouvu o spolupráci. V části Valdek mu neuniklo vozidlo jedoucí rychlostí 148 km/h, povolená je zde přitom čtyřicítka.

„Smutné je, že i když takový člověk přijde o řidičák, tak dokud někoho nezabije a nezavřou ho, může si na silnicích dělat co chce. Navíc, kdo má dost peněz a spoléhá na štěstí, bude na silnicích pořád postrachem pro slušné řidiče,“ poznamenala Milada Černá z Kladna. Podle našich informací by připravovaný projekt nemusel rozpočet města zatížit. Existuje možnost, že společnost, která zařízení poskytne městu do užívání, bude dostávat peníze z částek vybraných v rámci pokut.