Předsedkyně nemocničních odborů a členka krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Ilona Kučerová Deníku potvrdila: „My jako zdravotníci stávkovat nemůžeme, ale stávkovou pohotovost budeme podporovat, dokud to bude potřeba.“ Kladenští zdravotníci podle ní nesouhlasí s tím, aby byly omezeny příjmy nemocnic. „V takovém případě může být ohrožena dosavadní péče. Připojujeme se hlavně proto, že jsme tu pro lidi a pro ně chceme zachovat péči v odpovídajícím rozsahu,“ uvedla předsedkyně odborů, která je zároveň fyzioterapeutkou rehabilitačního oddělení kladenské nemocnice.

Kromě pracovníků rehabilitace se už na začátku týdne připojili ke stávkové pohotovosti i zdravotníci z dalších oddělení. Svým postojem podporují stávky po celé zemi, které organizuje Českomoravská konfederace odborových svazů.

„Vedení Oblastní nemocnice Kladno jednání odborů respektuje, ale do jejich činnosti nijak nezasahuje," řekla Deníku mluvčí Oblastní nemocnice Kladno Olga Oliveriusová.

Konsolidační balíček plný úspor dostanou ke schválení už dnes ministři vlády. Koalice se má ve středu 28. června odpoledne domluvit na konečné podobě opatření v oblasti daní nebo škrtů.