„Všechno v současnosti řešíme s policií, která celý incident vyšetřuje. Na základě toho jsme domluveni, že jakmile bude případ vyšetřen, s panem ředitelem nemocnice se sejdeme a budeme se bavit o tom, jestli existuje zákonná možnost přijmout takové opatření, aby k podobným incidentům už nedocházelo,“ vyjádřil se starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

„Já osobně bych s takovým postupem neměl žádný problém, aby pacienti u sebe nemohli mít v době hospitalizace ostré předměty. Když jdeme do letadla nebo k soudu, také nás prohlížejí, abychom u sebe neměli zbraně, nože a další ostré předměty a nemohli nikoho ohrozit,“ zdůraznil starosta.

Senior ohrožoval sebe i okolí

Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál. Dvaasedmdesátiletý senior do sebe začal řezat nožem a ohrožoval se na životě. Poté napadl i dvě zdravotní sestry, které se mu snažily pomoci. Když se vrhl i na přivolanou ostrahu, reagoval pracovník ochranky střelbou a postřelil jej do nohy. Pacient je nyní podezřelý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.