Z důvodu výstavby nové komunikace pod mostním objektem, napojující se na kruhový objezd v ulici Železničářů, byl tento úsek zaslepen (od přejezdu směrem na Velkou Dobrou, není možné zahnout ani k areálu Sletiště). Po dokončení prací 15. května zůstane tento přejezd již definitivně uzavřen a dojde k propojení ulice Sportovců s nově vzniklou komunikací pod mostem.

V další etapě bude opětovně v druhé polovině května uzavřený železniční přejezd v ulici Františka Kloze v sousedství fotbalového stadionu, přes který řidiči nyní projedou jak do Rozdělova, tak do centra města.

„Ve zmíněném úseku bude následovat pokládka nového železničního svršku, přeložka kanalizace a montáž přejezdové konstrukce, která potrvá do 20. července. Omezení provozu z důvodu přeložky vodovodního potrubí po celý červen čeká Kladeňáky i v ulici Milady Horákové,“ uvádí na svých stránkách Dopravní zpravodajství Kladno.

Přestože se řidiči ani z Rozdělova aktuálně nedostanou na Velkou dobrou, kde v centru obce probíhá na krajské silnici výstavba nového kruhového objezdu, finále stavby už se blíží a místem bude možné projet už příští měsíc.

„V těchto dnech náš zhotovitel, společnost PORR Česko a Slovensko, provádí odfrézování stávajícího povrchu, odtěžení a sanace. Stavba bude trvat do konce května letošního roku a její cena je přes 28 milionů korun,“ potvrdila Petra Kučerová, mluvčí Středočeské správy a údržby silnic.