Jak sdělil Vladimír Lemon, pověřený vedením špitálu, některá lůžka zde už dokonce zanikla. „Napříč všemi odděleními a po dohodě s primáři jich ubylo v poslední době šestašedesát.
Stalo se tak po otevření nového domova důchodců zařízení následné péče, které nyní funguje jako náhradní lůžkový fond. Kvůli tomu, že v areálu stále ještě pokračuje přestavba, některá oddělení jsou tam provizorně nastěhována," vysvětlil Lemon.
Kladenská nemocnice má nyní celkem 567 lůžek pro pacienty.
V plánu je podle něj další redukce postelí. „Protože jsme krajská nemocnice, určitě ale nechystáme uzavření celých oddělení. To si nemůžeme dovolit. Péče by měla být zachována jako dosud," doplnil Lemon.
Komfort pacientů se prý dokonce zvýší tím, že z původních velkých pokojů vznikají jedno- a dvoulůžkové.
Slánské městské nemocnice se naopak redukce lůžek nedotkne prakticky vůbec. Podle jejího ředitele Jiřího Šimáka jich zanikne maximálně jen pár, přičemž struktura poskytované péče se nezmění.
Jak dále Šimák sdělil, s pojišťovnami jsou předběžně domluveni na tom, že by Slaný, podobně jako Kladno, mělo získat dlouhodobé smlouvy na pět let. Na papíře a stvrzené podpisem to ale dosud nikdo z manažerů obou špitálů nemá.
Akutní lůžková péče má být zrušena ve 12 nemocnicích. Na seznamu figuruje také P-P Klinika Kladno. Jednatel tohoto zdravotnického zařízení Přemysl Zdeněk sdělil, že P-P Klinika bude s pojišťovnami ještě vyjednávat. Znamenalo by to velkou ránu pro ortopedii a chirurgii.