Zástupci města, odborníci, projektanti i veřejnost se na začátku tohoto týdne sešli v Městském centru Grand, aby se seznámili s navrhovanými změnami jedenáct let starého územního plánu. Má jich být více než sto čtyřicet.

Až do pondělí 6. března teď mají Slaňáci možnost podávat k těmto návrhům případné připomínky a námitky. První z nich už na radnici dorazily.

Z chystaného dokumentu mimo jiné vyplývá, že Slaný čeká v příští letech rozvoj. Přibudou nová místa k bydlení a zeleň, výhledově se rozšíří i stávající čistírna odpadních vod, protože město počítá i se stovkami nových obyvatel. Aktuálně se staví například v lokalitě u Ovčár, v Benaru nebo na Hájích.

Některé původní průmyslové plochy, takzvané brownfieldy, budou moci díky změně územního plánu po letech konečně změnit účel využití.

Studie na proměnu Pražského předměstí

Například na Pražském předměstí plánuje město v etapách celkovou proměnu území. Podle slánského starosty Martina Hrabánka nyní probíhají práce na studii, na které město spolupracuje s týmem architektů

Z Pražské ulice by tak časem mohla zmizet i nevzhledná nelegální ubytovna Luka sídlící v bývalé pekárně.

V Ouvalově ulici, v místě, kde stával výrobní závod Tatra a přes deset let je tam proluka po zbouraných továrních halách, bude stát Tesco a také rychlé občerstvení Mc Donald's.

Další obchodní centrum postaví jiný investor výhledově u výpadovky ze Slaného na Litoměřice, po levé straně v průmyslové zóně Slaný - sever.

„Změna územního plánu je dlouho připravovaným a projednávaným dokumentem, který územní plán nejen napravuje, ale také zpřesňuje. Jeho schválení napomůže dalšímu plynulému rozvoji města," uvedla manažerka rozvoje města Slaného Magdaléna Stýblová.