Nové osudy lékaře básníka Štěpána Šafránka nazvali tvůrci tentokrát Jak básníci čekají na zázrak. Kromě hlavního hrdiny v podání herce Pavla Kříže, se po jeho boku objeví nově i Linda Rybová a příležitost dostanou také další herecké hvězdy jako Eva Holubová, režisér a herec Jiří Strach, Lukáš Vaculík, Jiří Lábus nebo Josef Abrhám.

Z Kladna budou příští rok na plátně k vidění záběry například z pěší zóny či z hlavního vlakového nádraží a tamní restaurace.

Kladenský deník si pochopitelně nenechal natáčení ujít a mezi lidi ze štábu na několik hodin zavítal. Milým překvapením a zpestřením je i zjištění, že herecké příležitosti dostali také lidé ze Slaného a Kladna.

Pozorný divák si může povšimnout, že hosty restaurace či chodci na ulicích jsou někteří jejich přátelé či známí.

Jelikož je režisér Klein pověstný svým perfekcionismem a každý detail záběru musí být dokonale propracovaný, i v Kladně se pokaždé vyrobilo nejméně sedm klapek, dokud nebylo vše v naprostém pořádku. „Je až neuvěřitelné, jaká je natáčení filmu dřina.

Když si člověk uvědomí, že pár výsledných vteřin na plátně se točí mnohdy i přes hodinu, nemluvě o přípravě prostoru a techniky před vlastním natáčením, je až s podivem, za jak krátkou dobu jde sestřihaný a ozvučený snímek do kin," řekl jeden z komparzistů Jirka ze Slaného, který se ve filmu objeví jako štamgast.

Obsah 6. dílu

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní.

Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu.

Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková.

Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám.

Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (zdroj: Bioscop)