Projekt připravuje ve městě developerská společnost, která se podílela i na výstavbě Parků vědy v Roztokách u Prahy.

Nový park má být otevřen 
v roce 2018 a bude mít plochu téměř 18 tisíc metrů čtverečních. Sdělil to mluvčí společnosti Radek Polák.

V Buštěhradu už funguje nedávno postavené výzkumné centrum Českého vysokého učení technického (ČVUT).

Nový park se dvěma čtyřpodlažními budovami bude kromě laboratoří a zkušeben nabízet kanceláře, podnikatelské inkubátory a jeho součástí budou také zazeleněné experimentální plochy sloužící pro speciální projekty a aktivity jednotlivých nájemců.


 „Vědeckotechnický park Buštěhrad se zařadí mezi přední evropská centra vědy, výzkumu a vývoje," uvedl generální ředitel developerské společnostiMarcel Soural.

Park by se měl zaměřovat například na činnosti z lehkého průmyslu, tedy například na vývoj a výrobu moderních stavebních materiálů a postupů, na softwarový a hardwarový vývoj nebo vývoj a testování energeticky efektivních pohonných jednotek. Naváže tak i na zaměření sousedního výzkumného centra ČVUT.
Díky své poloze, sousedství s areálem UCEEB a vlastnímu vybavení nové centrum vědy a techniky přitáhne zájem domácích i zahraničních firem a dalších subjektů. Již nyní předběžně jednáme s několika případnými zájemci," dodal Soural.
Developer už zajišťoval i projekty Vědeckotechnického parku v Roztokách, který je zaměřen na vývoj spalovacích motorů a alternativních pohonů, a Parku Vědy Roztoky zaměřeného na rozvoj elektrotechniky.

Do skupiny společností a projektů patří i sportovní areál Monínec