Díky tomu, že byl před časem dokončen obchvat Slaného a z lokality zmizely tisíce náklaďáků, získalo místo na atraktivitě.

Slánsko patří sice k oblastem chudším na srážky, ale jak slibuje projekt, voda by zde měla být. V době, kdy nám všem hrozí velká energetická krize, přicházejí developeři s nápadem, který slibuje i částečnou energetickou soběstačnost a stejně tak hospodaření s dešťovkou.

Požární nádrž ve Vraném.
Hasiči z Vraného pečují o koupaliště. Vstup je zdarma, prát prádlo se tu nesmí

„Při stavbě jsou využívány moderní technologie. Jednou z nich je systém nádrží na dešťovou vodu na zavlažování a udržení klimatu. Střechy budov budou opatřeny solárními panely, které sníží náklady na ohřev vody a vytápění. Komplex nadstandardně vybavených bytů je umístěn v poklidné lokalitě města, které se říká „české Toskánsko“. Zeleň bude součástí okolní krajiny, ale také samotných fasád budov,“ slibuje developer, společnost EUFI.

Zdroj: Youtube

Projekt počítá se čtyřpodlažními domy o dispozicích 1kk – 4kk. Velkoformátová okna mají orientaci na jižní stranu a jsou rozšířena o terasy či předzahrádky. Nedílnou součástí objektů jsou parkovací místa, uskladnění jízdních kol v suterénu budov. Venkovní plochy budou vynikat dětskými hřišti a sportovišti. Cena za metr čtvereční bytu je od 59 tisíc korun. Dohromady vyroste v lokalitě 12 budov.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Krajina poutá potoky a malými jezírky, vinicemi a sady. Na břehu jednoho jezera, kde právě hledají archeologové zaniklou středověkou vesnici Ovčáry, je v plánu výstavba repliky nedávno zbořeného mlýna, kde vznikne restaurace.