Na stolech bylo možné najít staré knihy, různé suvenýry z dovolených, obrázky, dětské hry, ale také elektrické spotřebiče jako vysavač či televizor. O kousek dál si mohl zájemce koupit hrníčky, cukřenky, misky a tak dále.

Jak řekl Kladenskému deníku Radim Bednář, nájemce restaurace Na Čamrdě, kde se akce konala, chtěl by z bleších trhů udělat novou hřebečskou tradici. „Budeme je pořádat každou první sobotu v měsíci. Vždy dopoledne, to je asi nejvhodnější doba. Rád bych, aby se to lidem dostalo pod kůži,“ uvedl pořadatel.

První taková akce se zde konala už před Vánoci. „Myslel jsem si, že by si zde děti mohly udělat takovou burzu, kde by prodávaly hračky, se kterými si už nehrají. Třeba můj syn má doma mnoho hokejových kartiček. Z výdělku by děti pak koupily rodičům dárečky pod stromeček,“ dodal Radim Bednář.

Pří víkendové akci ho prý překvapilo, jak jsou někteří lidé stydliví. „Dělá jim problém postavit se ke svým věcem a prodávat je. Asi se bojí, že si pokazí pověst,“ zakroutil hlavou.

Takové obavy rozhodně nemá Jarda z Hřebče, který příchozím nabízel starší knihy a další drobné věci, které za život nashromáždil. „Přišel jsem, protože mi to doma všechno přebývá. Mám ještě stovky knih, ale kvalitních, některé i s podpisem od malířů,“ ukazoval směrem ke stolku, na němž  byly  kromě literatury také vějíře, šuplíky na šroubky do garáže nebo dílny a  stojan na CD.

„Příště přinesu formy na pečení, těch mám taky hodně, tak se jich alespoň zbavím,“ přislíbil. Výhodou bleších trhů je, že lidé zboží nemusí jen prodávat, ale mohou si ho i mezi sebou měnit.