Na své si přišli v areálu kačického hřiště při Rodinném dni nejen labužníci ale i caparti na pouťových atrakcích a v neposlední řadě fotbalisté, kteří zde sehráli Pouťový turnaj malé kopané.

Trofej za první místo si po roce odvezli domů fotbalisté z nedalekých Lán.

V soutěži O nejlepší kotlíkový guláš letos překvapil, oproti loňsku, starosta obce Libor Němeček společně s kolegou Jiřím Kučajem.

Na ohýnku pod širým nebem uvařili takovou pochoutku, že dokázali svým výkonem přesvědčit přísnou porotu a získat první místo z osmi přihlášených týmů. Dvojice si domů odnesla putovní proutěný kotlík.

Fotbálek, gulášek, pro děti skákací hrad, kolotoč či jízdu na koních podpořili v rámci pouti obec Kačice a poprvé i Místní akční skupina Svatováclavsko.

Ten, na koho se maso z kotlíků nedostalo, nepřišel ani tak zkrátka. Pro všechny byla totiž na rožni připravena lahodná vepřová pochoutka.

„Rodinný den se vydařil a lidé byli, myslím, velmi spokojeni. Tradiční kačickou pouť jsme společně zakončili taneční zábavou na sále na hřišti.

Jsem rád, že můžeme pro naše obyvatele dělat tyto akce a že si lidé chtějí společně setkávat, soutěžit a navzájem se pobavit," řekl starosta Kačice Libor Němeček.