„Na vybraných odděleních se střídá přes pětadvacet studentů ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Kladně, šest studentů z Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Kladně a dva studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy,“ uvedla mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková a připomněla, že zdravotníkům pomáhá i deset příslušníků armády.

Pacientů s covidem-19 je šestasedmdesát, podobně jako v minulém týdnu. „U patnácti pacientů s těžkým průběhem nemoci je vyžadována hospitalizace na lůžkách intenzivní péče,“ potvrdila Plačková.

close Nové očkovací centrum v Kladně v budově bývalého plicního oddělení v ulici Fr. Kloze. info Zdroj: Martin Nič zoom_in Nové očkovací centrum v Kladně v budově bývalého plicního oddělení v ulici Fr. Kloze.

V nemocnici pokračuje očkování zdravotníků, záchranářů a pracovníků sociálních služeb druhou dávkou. „Z velké části očkování personálu dokončíme v příštím týdnu,“ potvrdila Plačková.

Kdy začnou v Kladně očkovat seniory z věkové skupiny 80+, je zatím nejasné. Očkovací centrum v budově někdejšího plicního oddělení v ulici Fr. Kloze už je ale připraveno. „Čeká se jen na vakcíny,“ dodala mluvčí nemocnice.

Centrum pak bude v provozu vždy od pondělí do pátku od 7 do 15.30 hodin.