Kladenská nemocnice má z tohoto důvodu vytvořeno specializované covidové oddělení, které má 17 standardních lůžek a šest lůžek na jednotce intenzivní péče vyčleněných ve třetím patře monobloku. Od čtvrtka přibyla další lůžka tentokrát ve druhém patře monobloku B, kde vzniklo 30 standardních lůžek a šest a více dle potřeby pro jednotky intenzivní péče.

Se zvyšováním nároků na zdravotnický personál využili již také v Kladně pomoc armády. V nemocnici tak aktuálně vypomáhá šest vojáků přímo na odděleních a dva v odběrovém centru. Stejně jako v jiných zdravotnických zařízeních se i v Kladně potýkají s nedostatkem monoklonálních látek. „Taková situace je bohužel ve shodě s celou republikou,“ doplnila Pittnerová.

Online reportáž

Plošný zákaz návštěv platí i nadále

Z důvodu náročnosti péče o pacienty s covidem byly už v Kladně všechny plánované operace zastaveny a probíhají pouze neodkladné a akutní výkony.

Zdravotní středisko v Červených Pečkách.
Středočeský lékař se ostře obul do antivaxerů. Jeho vyjádření visí až v Bavorsku

I nadále platí v Oblastní nemocnici Kladno plošný zákaz návštěv, s výjimkou návštěv u nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností, v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění, návštěv rodiček na oddělení šestinedělí a přítomnosti osoby u porodu.