„Paní zástupkyně přišla ráno v pondělí do školy a zhrozila se. Po chodbách tekla řeka vody. Okamžitě jsem přijela do školy a volaly jsme tísňovou linku hasičů,“ popsala ředitelka školy Libuše Amálie Holá.

Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová, k odčerpání vody ve škole vyjela celkem tři auta profesionálních hasičů z kladenské základny. Na pomoc přijeli hasiči krátce před devátou hodinou a odjížděli kolem poledne.

„Škody jsme zatím ještě nesečetli, teprve k nám přijde likvidátor pojišťovny, ale budou to možná i statisíce korun. Částečně jsou znehodnocené lavičky, vestavěné skříně, koberec, dveře, zárubně, stěny, stropy, elektroinstalace a museli jsme ve spolupráci s hasiči vynosit i další mobiliář,“ potvrdila ředitelka školy.

Zaměstnanci místo dovolené nastoupili s hadry a kbelíky

Vzhledem k tomu, že většina zaměstnanců školy čerpá nyní o vánočních prázdninách dovolenou, musela ředitelka povolat do práce všechny zaměstnankyně, které byly v dosahu. „Popadly hadry, kbelíky, čistící stroje s odsáváním a ochotně pomáhaly. Další dobrovolníci se budou při úklidu školy, větrání, odvhlčování prostor střídat v příštích dnech. Do začátku lednové výuky bychom měly rády vše v pořádku,“ dodala ředitelka. „Chtěla bych našim zaměstnankyním a hasičům opravdu velice poděkovat, bez jejich pomoci a ochoty bychom tuto nenadálou potopu nezvládly,“ uzavřela Holá.