Nečekaný zájem ze strany návštěvníků knihovny o schůzku s tajemnou knihou přispěl k tomu, že se knihovníci rozhodli akci, která byla započata hned na počátku května, prodloužit o další týden.

V 1. patře knihovny u výpůjčního pultu návštěvníci naleznou výběr titulů v neprůhledných obalech. Aby měli výběr trochu usnadněný, knihovnice rozdělily balíčky na vyloženě ženské čtivo a pak na žánrově širší kategorii vhodnou pro pány i dámy. Ovšem tím veškerá nápověda končí!

I když existuje nepatrná šance, že si čtenář doma rozbalí knihu, kterou již četl, daleko vyšší je pravděpodobnost, že si rozšíří své literární obzory.

Kladeňáci se projdou novým parkem Na Kovárně už v létě.
OBRAZEM: Hotovo bude do léta. Kladenští se projdou po novém parku Na Kovárně

Jitka Hrušková, pracovnice z oddělení styku s veřejností SVK k celé akci říká: „Přijďte se zamilovat! Nesuďte knihu podle obalu! Nikdy nevíte, čím vás dokáže překvapit. Možná z této schůzky vzejde láska na celý život, možná zjistíte, že se s vybranou knihou k sobě zkrátka nehodíte.“

Knihy se půjčují na běžnou výpůjční dobu 30 dnů, v případě zájmu je možné „schůzku“ (výpůjčku) prodloužit obvyklým způsobem. Vybírat (a půjčovat) z nabídky přibližně padesátky titulů.

Ale to není všechno! Své dojmy z tajemného setkání mohou čtenáři do 27. května popsat pod událostí Rande naslepo… s knihou na FB stránce knihovny, případně na lístečku s kontaktními údaji odevzdat u výpůjčního pultu. Nejlepší příspěvky budou slosovány a 3 výherci obdrží malou odměnu!