Kniha představuje různé aspekty života a tvorby výrazného kladenského umělce a gymnaziálního pedagoga Stanislava Kulhánka (1885-1970). Věnuje se jeho oceňovaným grafickým pracím, s nimiž slavil úspěch po celém světě, knižním ilustracím spojeným především s kladenskou tiskárnou Jaroslava Šnajdra, ale i dalším oblastem jeho tvorby - třeba navrhování šatů či nábytku.

Kulhánkovou specialitou byly motivy použitých remark, tedy ryteckých zkoušek, které měly spojitost s hlavním motivem. Na ex-libris najdeme portréty Michelangela, Mozarta, či Mánesa a ve všech případech remarky tematicky doplňující hlavní motiv grafického listu.

Stanislav Kulhánek zemřel v roce 1970 ve věku nedožitých osmdesáti pěti let. V Kladně je od roku 1992 pojmenována po tomto významném rodákovi i jedna z ulic.

Křtu spojeného s autogramiádou se zúčastnil i vnuk Stanislava Kulhánka Jindřich Hotový, který se na vydání publikace významně podílel. Knihu pokřtila dále i autorka a předseda kladenského spolku Halda Roman Hájek, který se zasloužil o vydání publikace. Hudební doprovod zajistili mladí kladenští hudebníci Filip Kratochvíl a Tereza Zahradníková.

Publikace Mistr drobné grafiky Stanislav Kulhánek: rozměry života vychází v kladenském nakladatelství Halda s finanční podporou Statutárního města Kladna a Středočeského kraje.