Co se týká krytého bazénu, rekonstrukce vířivky v aquaparku téměř za pět milionů korun by měla začít v květnu a hotovo by mělo být v červenci. Původní protékající nahradí nová nerezovaná vana. Vedení sportovních areálů uvažuje i o slané vodě, pokud to bude technologicky možné.

V plánu jsou dále i opravy, jako například výměna nerezové konstrukce zavěšení akustických panelů pod stropem a výměna samotných akustických panelů. „Vyměnit musíme i vzduchotechnické jednotky," uvedl ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš. Termín uskutečnění podle něj závisí na vládních opatřeních, podle předpokladů by to mělo být o letních prázdninách.

Na sousedním letním koupališti Sletiště se nyní pracuje na rozšíření kanalizace, která by měla být do konce dubna hotová. Jde o investici za půl milionu korun. Kromě toho ještě letos město vybuduje na Sletišti nové zázemí po plavčíky, čímž se zvýší bezpečnost návštěvníků a zefektivní práce plavčíků. Pro Sletiště město připravuje rovněž projekt na rekonstrukci padesátimetrového bazénu.

„Na lesním koupališti v Kročehlavech v Bažatnici vyměníme dosluhující fólii bazénu,“ přibližuje chystané změny Jiří Chvojka, náměstek kladenského primátora a jednatel společnosti SAMK. Zahájení výměny fólií na koupališti Bažantnice závisí na výsledku provedených sond. „Pokud bude vše v pořádku, výměna proběhne do června letošního roku, jinak po sezoně, tedy v září," dodal Chvojka. Další novinkou by měla být instalace trezorků na cennosti, hotovo by mělo být do začátku koupací sezóny.