„V očkovacím centru fungují zatím dvě očkovací místa. Pokud bude potřeba, jsme připraveni navýšit kapacitu o další dvě očkovací stanice, které jsou umístěné v prvním patře. Administrativu očkování nám vzhledem k nedostatku pracovníků významně pomáhají zajišťovat úředníci města Kladna,“ řekla Radka Černá, koordinátorka očkovacího centra kladenské nemocnice a dodala, že očkovací kapacita se v současné době pohybuje kolem 150 lidí denně a je omezená počtem přidělených vakcín. Celý proces očkování od příchodu do očkovacího centra až do jeho opuštění trvá přibližně jednu hodinu.

Záchranáři v době koronaviru.
Pacienti čekají na záchranku déle než dřív. I kvůli ochranným oblekům

„K očkování je nutné mít s sebou občanský průkaz a průkaz pojištěnce. V ideálním případě pak i seznam léků, které zájemce o očkování dlouhodobě užívá a lékařské zprávy z odborných ambulancí. Samozřejmostí je také ochrana úst a nosu rouškou nebo respirátorem. Očkovací látka se aplikuje do ramenního svalu horní části paže. V den očkování i následující den je vhodné dodržovat klidový režim,“ dodala mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na internetových adresách https://registrace.mzcr.cz nebo https://crs.uzis.cz. Registrace a rezervace termínu je možná také přes bezplatnou linku 1221.