Rekonstrukce padesátimetrového bazénu bude v letošním roce jedinou větší investiční akcí na kladenských sportovištích. Přijde na bezmála 34 milionů korun. Práce začaly tento měsíc a hotovo bude do léta. „Předpokládáme a od zhotovitele máme příslib, že bychom mohli koupaliště na Sletišti s novým bazénem otevřít v červenci. Abychom umožnili návštěvníkům využití bazénu v obvyklém termínu, plánujeme proto druhé kladenské – lesní koupaliště v Kročehlavech v Bažantnici otevřít o měsíc dříve, tedy na začátku června,“ uvedl jednatel Sportovních areálů města Kladna (SAMK) a náměstek primátora Jiří Chvojka, kterého těší, že se koupaliště na Sletišti stane moderním areálem odpovídajícím standardu 21. století.

Rekonstrukce padesátky je završením série investic, které do koupaliště v posledních letech směřovaly. „Postupně se podařilo zrenovovat brouzdaliště, pětadvacetimetrový bazén, instalovat automatický zavlažovací systém, přibyly skluzavky, tobogán a herní prvky. Loni jsme vybudovali novou ošetřovnu poblíž hlavního bazénu, která zvýšila akceschopnost našich plavčíků a bezpečnost návštěvníků a teď se chystáme modernizaci areálu dotáhnout,“ připomněl Chvojka.

Instalace nerezové vany bude podle něj sice nákladná, ale z dlouhodobého hlediska přínosná – sníží se totiž náklady na údržbu.

„Spolu s bazénem se do nerezu převlečou i okolní brodítka a oplachové sprchy, vyměněna bude také pochozí dlažba, která bude sjednocena s novými dlaždicemi u pětadvacetimetrového bazénu,“ doplnil ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš.

V rámci zvýšení komfortu návštěvníků rozšíří Sportovní areály města Kladna také nabídku občerstvení díky novému stánku, který bude koncepčně i vzhledem navazovat na předloni otevřené Bistro Koupák, jež spravuje Restaurace Sleťák.