„Výměnu babyboxu jsme domluvili s ředitelem Nemocnice Slaný Štěpánem Votočkem. Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony,“ říká Ludvík Hess, zakladatel a duchovní otec babyboxů v Čechách, jehož příbuzní pocházejí ze Slánska a Kladenska.

„Novináři byli vždy myšlence babyboxu nakloněni a i jejich zásluhou 75 stávajícími babyboxy vstoupilo do nového a snad lepšího života 178 děťátek, šestnáct z nich letos a v posledních deseti dnech pomohly babyboxy třem nechtěným lidským mláďatům,“ dodává Hess.

Vzhledem k tomu, že peněz na nové vyhřívané schránky pro odložené děti není nikdy dost, každá korunka se hodí. Jak dodává Ludvík Hess, pořízení jednoho boxu i s DPH a instalací přijde na 300 tisíc korun. Pokud máte i vy chuť přidat pomocnou ruku k díku, můžete tak učinit pomocí darovací smlouvy prostřednictvím webových stránek www.babybox.cz.

Slavnostní otevření babyboxu ve Slaném, který nahradí ten stávající u vchodu do nemocnice, se koná ve čtvrtek 1. listopadu ve 12 hodin.