"Hnacím motorem pro zveřejnění byla motivace přímo pro lidi, kteří mají nějaký fyzický handicap a snaží se s ním vyrovnat, bojovat nebo se s ním minimálně naučit nějak žít. A potom pro většinovou společnost, která se podle mé osobní zkušenosti většinou na handicapované dívá jako na nějaké oběti, chudáčky a objekty pomoci. To bych ráda změnila i v budoucím zaměření svého zaměstnání," řekla Šimků.

Zatím je studentkou oboru sociální a charitativní práce. Radu pro ostatní ale má už teď. "Nejlepší způsob, jak se vyrovnat s nějakou svojí chybou nebo nedostatkem, případně něčím, co nás odlišuje, tak je schopnost dělat si z toho legraci a povznést se na to," řekla Šimků. Sama se podle svých slov nejméně povznesená cítila v době dospívání, kdy ji nejvíc trápilo, že nemá proporce atraktivní pro opačné pohlaví.

Narodila se s novou geneticky podmíněnou variantou ovlivňující růstové chrupavky, stejná varianta podle ní byla zatím diagnostikovaná jen u dalších dvou lidí na světě. Kvůli spondylometafyzární dysplázii dorostla do necelých 90 centimetrů, přibližně o čtyři centimetry ji v 15 letech, kdy se její růst definitivně zastavil, prodloužila operace, při které jí lékaři vyztužili páteř.

Podle havlíčkobrodského lékaře Jakuba Kodyse není důsledkem varianty jen malý vzrůst, ale především bolesti a deformování kostí, kterým se dá čelit jen operacemi či pravidelnou rehabilitací. Specifická léčba nemoci neexistuje. Neúčinné je i podávání růstových hormonů, které sice stimulují k růstu, ale kosti postiženého to nedokážou. Dětští lékaři podle něj růst dětí pečlivě sledují. "Růst dětí řešíme skutečně na denní bázi, i u dětí, které primárně netrpí poruchu růstu, může jeho zpomalení odhalit jinou nemoc," vysvětlil Kodys.

České rekordy eviduje Agentura Dobrý den v Pelhřimově od roku 1996. Jako nejmenšího muže v Česku do ní už dřív zapsala Pavla Ponocného, který je vysoký 122 centimetrů.