Minulé vedení města v čele s primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno) sice na území vyhlásilo dvakrát stavební uzávěru, kterou ale poprvé soud zrušil a podruhé se s investorem dohodlo současné vedení města pod vedením primátora Dana Jiránka (ODS).

Jak řekl radní pro rozvor města Kladna, Lukáš Hanes (ODS), po loňských říjnových volbách začali zástupci města s investorem jednat o budoucí podobě lokality. Výsledkem je prodejna a další zástavba.

„Oproti původnímu plánu byla snížena výška budov snížena i opěrné zdi, zlepšena prostupnost území a navýšen počet stromů. Prodejna bude zásobena jedním kamionem denně a sníží se světelný smog, vypínáním poutačů v noci,“ zdůraznil Hanes.

Investor koupil před několika lety v Rozdělově část pozemků v lokalitě, kde stávala fabrika a požádal o odkup dalších částí pozemků od města, aby se území zcelilo. Město pozemky developerovi prodalo s tím, že dle územního plánu je zde možné vybudovat supermarket a bydlení. Společnost Pierre Grafen chtěla proto začít s výstavbou.

Místo toho ale následovala ze strany bývalého vedení města stavební uzávěra. Investor tehdy město zažaloval. Stavební uzávěru soud následně zrušil jako účelovou. Město spor prohrálo, zaplatilo poplatky a stavební uzávěru dalo na území opakovaně. To zvrátilo až současné vedení Kladna na základě nové dohody s investorem.