Debaty se zúčastnil kromě jiných také člen spolku Halda Roman Hájek, který je jedním z hlavních iniciátorů vznikajícího Muzea věžáků. K věžovým domům uvedl Roman Hájek, že se jedná o unikátní architektonický soubor evropského významu.

"Stavební firma už pracuje. Pro potřeby expozice se přetváří suterén v prvním věžáku. Práce probíhají i v budoucím ukázkovém bytě v šestém patře. Následně ho upravíme tak, aby vypadal jako na konci padesátých let. Hotovo by mělo být koncem roku," sdělila dále Anna Gamanová.

Při následní debatě o veřejném prostoru si místní lidé asi nejvíce stěžovali na nízkou proveň úklidu v lokalitě. Zazněly také stížnosti na intenzitu sekání trávy a nedostatek odpadkových košů a laviček případně dětských hřišť. Místní si také stěžovali na přítomnost bezdomovců. "Musíme už při soutěži tlačit na firmy, aby byl úklid pravidelný a kvalitnější a samozřejmě potřebujeme zajistit pořádek v lokalitě." zdůraznil primátor Kladna Dan Jiránek.

Výhrady ale zazněly také k trasám, které sídliště propojují s nedalekým nádražím nebo pátou základní školou.

"Okolí věžáků potřebuje opravy chodníků a bezbariérové nájezdy. Důležité je zvýšit i kapacitu parkování. Stromy v lokalitě stárnou, musíme se proto zaměřit i na obnovu zeleně. V čtvrti je málo dětských hřišť, takže i tento nedostatek bereme na vědomí a do projektu ho jistě zakomponujeme," řekla Anna Gamanová.