Mateřská škola slouží dětem od 70. let minulého století a byla kdysi postavena v dobrovolnické akci Z. Kvůli tomu, že ve městě dětí časem přibylo a budova už potřebám nestačí, docházejí děti roky na další dvě detašovaná pracoviště. Jedno se nachází ve společných prostorách s cukrárnou, pizzerií a bytovým domem a druhé v dětském domově.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

Vedení města proto řeklo dost a pustilo se do rozšíření a modernizace původní budovy. „Práce začaly v létě, hotovo bude v září. Veškeré úpravy přijdou na třicet milionů korun. Přístavbou získáme dvacet nových míst. Celková kapacita bude dvě stě dětí. Přednost budou mít naši předškoláci, ale pokud bude místo, přijmeme i přespolní,“ sdělila starostka Unhoště Iveta Koulová (TOP 09).

Podmínkou dotace bylo vybudování bezbariérových prostor v patře. Příležitost proto dostanou i děti s handicapem. „Nad stávajícím hospodářským objektem vznikají dvě nové třídy. Kuchyně byla upravena, dělaly se nově odpady i vzduchotechnika,“ dodala starostka Koulová.

Jelikož přístavba probíhá za provozu, po nuceném covid uzavření školek, se první děti vrátí do mateřinky už v pondělí 12. dubna. „Jako první nastoupí předškoláci a děti rodičů z potřebných profesí,“ uzavřela starostka.

Co se týká výstavby mateřinek v okolí Unhoště, novou staví za 46 milionů korun nejblíže v Drahelčicích na Praze-západ, což je zhruba 10 kilometrů vzdálená obec.