Výsledek komunálních voleb v Unhošti. V jedenadvacetičlenném zastupitelstvu usednou
v koalici: TOP 09 (šest mandátů), Sdružení nezávislých kandidátů (4), ,,ANO pro Unhošť-SNK" (3), Zdravá Unhošť (1). V opozici ČSSD (4), Sdružení pro Unhošť-Nová generace (2) a ODS (1).

Volební účast byla v Unhošti nadprůměrná. K urnám dorazilo přes padesát procent občanů. „Nová koalice byla v případě našeho úspěchu daná už před volbami. S ostatními opozičními stranami jsme v zastupitelstvu úzce spolupracovali," řekla Kladenskému deníku Iveta Koulová, jednička z kandidátky vítězné unhošťské TOP 09.

Tato strana získala v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu nejvíce, tedy šest křesel. Do nové koalice vstoupí se Sdružením nezávislých kandidátů, ANO pro Unhošť-SNK a sdružením Zdravá Unhošť. Dosavadní vládnoucí uskupení tvořily ČSSD, ODS a Sdružení pro Unhošť-Nová generace.

Iveta Koulová, která se s velkou pravděpodobností stane i novou starostkou Unhoště, vyjmenovala několik priorit, na něž se chce nová koalice zaměřit.
„Nejdůležitější bude vytvořit novou koncepci rozvoje města. Potřebujeme dát také do pořádku nemovitý majetek města, jehož údržba byla v posledních letech zanedbávána. Dále narovnat podporu spolků a zájmových organizací, podívat se na nájemní smlouva podobně, a vytvořit jasná a srozumitelná pravidla. V neposlední řadě je naším úkolem zveřejňovat smlouvy uzavírané městem, aby o nich občané měli přehled," sdělila Iveta Koulová.

Současnou starostku Unhoště Lenku Mazuchovou (ČSSD) vytvoření nové koalice po zveřejnění výsledku voleb nepřekvapilo. „Tehdejší opoziční strany už na jaře proklamovaly, že v případě volebního úspěchů půjdou společně. Spojily se proti nám a tento krok se jim povedl," řekla.

Oproti komunálním volbám před čtyřmi lety ztratili sociální demokraté v Unhošti jeden zastupitelský mandát. Jejich spojenci, občanští demokraté, ale z původních čtyř mandátů získali jen jediný. „Volební porážku přisuzuji tomu, že jsme město vedli dvanáct let, a i když se podle mého nemáme za co stydět, obyvatelé Unhoště už chtěli změnu. Prohru jsem tak trochu očekávala, i když jsem si myslela, že konečný rozdíl bude menší," konstatovala Mazuchová.
„Nová koalice dostane možnost si to zkusit. Nebudeme jí házet klacky pod nohy, ani podávat trestní oznámení, jako to činili oni vůči nám," dodala.