Příběh Valinky, která už jako miminko podstoupila náročné operace a léčbu kvůli zhoubnému nádoru vrostlému do páteře, znají dnes snad všichni čtenáři regionálního Deníku.

Nejen ti, ale i desítky dalších dobrovolníků totiž dívenku už téměř rok a půl podporují v rehabilitaci a sbírají pro ni plastová víčka, za která rodina získává potřebnou finanční podporu.

Přestože je Valinka v důsledku onemocnění stále částečně ochrnutá ve spodní části těla a ani malou potřebu dodnes nevykoná bez cizí pomoci a neobejde se bez plenek, mentálně je naprosto v pořádku. Je to veselá, společenská, vnímavá a bystrá dívenka.

I proto rodiče uvažovali o tom, jak začlenit holčičku do dětského kolektivu, aby vyrůstala s ostatními a neznala pouze domov a nemocniční prostředí.

Díky nápadu Nadi Frolíkové, spolumajitelky hotelu ve Slaném na náměstí, se podařilo dívenku zařadit do soukromé školky v sousední vesnici, kterou rodina, stejně jako strojírenský podnik v obci provozuje.

„Valušky tatínek je náš šéfkuchař. Když dívenka onemocněla, už tehdy jsme se semkli jako kolektiv a vybrali částku kolem 220 tisíc korun jako sociální podporu. Rodiče pro dcerku posléze založili speciální účet, aby byly peníze použity na její rozvoj v budoucnu, na vzdělání a podobně.

Když Novotných zjistili, že školky jsou obsazené a byla obava Valušku kvůli handicapu přijmout, rozhodli jsme se, že uděláme vše proto, aby mohla být přijata do té naší. Jsem proto šťastná, že se to povedlo a Valuška je úžasná a spokojená," řekla Naďa Frolíková.

Speciální transparentní účet založený pro Valinku mohou dobrovolníci i nadále podporovat.

Číslo účtu 2800564524/2010

Více se o projektu dočtete na těchto stránkách :  www.avevia.cz/projekt_fin.php?id=146