Hlavní hvězdou je bezpochyby legendární Ivan Mládek se svým Banjo Bendem, který hraje už téměř neuvěřitelných 60 let. Ve Slaném zahraje v sobotu od 17 hodin.  Dalšími velkými taháky festivalu jsou pak známé a diváky velmi oblíbené skupiny Vypsaná fixa a Krucipüsk, po letech zavítá na Valník i legendární soubor Schodiště, působící na české rockové scéně již 40. sezónu.

Sekundovat jim budou české punkové legendy E!E a SPS včetně předních kapel naší punkrockové scény, jimiž jsou především domácí slánské Totální nasazení nebo pražská squadra The Fialky, z dalších potom Nežfaleš, Vision days, N.V.Ú. nebo Volant s tolik typickým saxofonem.

Vyznavače tvrdší hudby jistě potěší kromě výše zmíněných Krucipüsk nejen Projekt Parabelum s jejich vizální show, ale i další kapely podobného ražení jako Censorshit nebo Hejtman.

V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé místní kapely Dilemma in Cinema, M3TA, Chlat v potpaží či Falešný obvinění. Z mladší generace kapel se jako host opět představí zástupce soutěže Skutečná liga, jímž je letos její loňský vítěz, skupina Vosolit!.

Podrobný program včetně všech dalších informací, týkajících se 24. ročníku slánského open air festivalu VALNÍK najdete na internetových stránkách.