Vánoční výzdoba letos rozzáří například Hřebeč. „Loni jsme do světelných ozdob investovali bezmála pětapadesát tisíc korun, s přibližně stejnou částkou počítáme i pro letošní rok,“ uvedla starostka Milena Hájková. S adventním časem se v Hřebči 13. prosince odpoledne uskuteční tradiční předvánoční akce ve školní tělocvičně. Obec na 21. prosince chystá také už 11. setkání se seniory, kteří dostanou dárky od školáků a za doprovodu kapely Electroband jim zazpívá člen karlínského divadla a hřebečský rodák Josef Oplt.

Bratroničtí zase zvolili cestu pronájmu. „Ročně tak za vánoční osvětlení zaplatíme asi patnáct tisíc korun. Stejnou částku investujeme do ohňostroje, který pořádáme třicet minut po silvestrovské půlnoci,“ informoval starosta Vladimír Štěrba. Zítra bude v Bratronicích při mikulášské nadílce slavnostně rozsvícen vánoční strom, 17. prosince se uskuteční koncert v kostele, o tři dny později vánoční besídka žáků základní a mateřské školy a 25. prosince pak vánoční zábava pro dospělé.

Zhruba dvacet tisíc korun letos do vánoční výzdoby investovali v Libušíně. „Ozdobena je budova radnice a vánoční strom, který byl v neděli slavnostně rozsvícen za účasti přibližně pěti stovek obyvatel,“ řekl libušinský starosta Vladimír Eichler.
Ve Velké Dobré letos výzdobu nenakupovali a využívají tak prvky pořízené v předchozích letech, naposledy loni. Vyzdobena je opět část obce podél karlovarské silnice.

Mezi vesnice, jež větší investice do výzdoby nepreferují, náleží třeba Klobuky. Ale i zde mají ozdobený vánoční strom, u něhož se obyvatelé setkají přímo na Štědrý den. Kolem deseti tisíc korun ročně do výzdoby ze svého rozpočtu odčerpají Lidice. „Třeba letos jsme za nové prvky zaplatili asi osm tisícovek. V neděli jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom. Ve spolupráci s galerií a památníkem se tento měsíc v Lidicích uskuteční adventní koncerty,“ prohlásil starosta Josef Mareš.

Jen pro zajímavost. Kladno letos stojí vánoční výzdoba přibližně půl milionu korun.