Peklo se, hodovalo, nakupovalo, obdarovávalo. Příchozí otevřeli svá srdce, aby mohli udělat radost potřebným. Kromě výrobků ze sluncové pekárny a kavárny a chráněných dílen Slunce si návštěvníci dobročinného bazárku pochutnali i na výtečných klobásách.

„Máme obrovskou radost a nesmírně si vážíme všech, kteří si k nám našli cestu i v této nelehké době covidové. Měli jsme tak možnost prodávat od středy až do pátku 17. prosince do 17 hodin nejen výtvory našich klientů, ale i místních seniorů a dětí z dětského domova,“ potvrzuje ředitelka Nadačního fondu Slunce Blanka Dvořáková.

Pohádková vánoční zahrada v Kladně.
OBRAZEM: Pohádková vánoční zahrada i Kladenský zámek lákají k návštěvě

Díky podpoře mecenášů a dobrovolníků se do kasičky pekárny podařilo vybrat 15 tisíc korun, za prodej klobás 6 tisíc korun a prodejem výrobků klientů Slunce a seniorů získat obnos ve výši okolo 12 tisíc korun. „Na druhé straně chceme pomáhat i my, a nejen o pomoc žádat, proto jsme řediteli unhošťského domova dětí, Jiřímu Beránkovi, s radostí předali část výtěžku z nadace ve výši 10 tisíc korun,“ uzavřela Blanka Dvořáková.

A obdarovávat se bude i v dalších dnech. Dárečky ze stromu splněných přání předá v následujících dnech Slunci kladenské obchodní centrum Central a stejně tak spořitelna.