V půl páté hoboj Viléma Veverky s ensemblem rozezněl kostel Nanebevzetí Panny Marie. Před tím všechny pozdravil primátor Kladna Dan Jiránek a farár Martin Chleborád. V půl šesté vystoupila Zuzana Stirská and Fine Gospel Time, Dasha a Jan Smigmator. Pohádkový vánoční strom splněných přání se rozzářil následně v půl sedmé.

Každý, kdo chtěl potěšit děti z dětských domovů na Kladensku, měl tak jedinečnou příležitost utrhnout ze stromu obálku a splnit tak některému z dětí vánoční přání, které je v obálce zabalené. Dárky, které si konkrétní děti přejí a své přání do obálek vložily, pak dárci donesou ve vánočním papíře úhledně zabalené na sběrné místo do Městského informačního centra v ulici T.G.M. v Kladně.

"Na vánočním stromě lidé našli 240 přání dětí z dětských domovů Kladno, Ledce, Nové Strašecí, Unhošť, Azylového domu a Červeného kříže. Rovněž bude možné přispět do „Vánoční truhly“, která bude k dispozici na náměstí Starosty Pavla, a to od 30. listopadu do 30. prosince, nebo na speciálně zřízený účet číslo: 21223-0388064309/0800. Dětské domovy dostanou i výtěžek ze vstupného z adventních koncertů, které se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie. To vše s cílem udělat vánoční svátky dětem z dětských domovů a těm, jejichž rodina je ve složité životní situaci, příjemnější," řekla mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová.

Zajímavé akce se uskuteční v Kladně i další dny. Od 30. listopadu do 28. prosince tak v Kladně mimo jiné vystoupí Robert Křesťan a Druhá tráva, 100 zvířat, Skety, Norbi Kovács, Jamie Marshall a víc než čtyřicet hudebních skupin a souborů včetně místních škol a školek.

30. 11. / 16:00 / volně přístupné
Nádvoří buštěhradského zámku rozzáří vánoční strom
Buštěhrad – Zámecké nádvoří v Buštěhradě bude od pátku 30. listopadu zdobit nádherný vánoční strom ozdobený mnoha světýlky. Jeho slavnostní rozsvícení je totiž na programu právě v pátek. U této příležitosti veřejnost nalezne od 16 hodin na nádvoří stánky s občerstvením a drobnými produkty. Rozsvícení samotného stromu, které se uskuteční úderem sedmnácté hodiny, doprovodí žákovský sbor místní umělecké školy. Pro zahřátí navíc bude připraven čaj a svařené víno zdarma.

1. 12. / 14:00 – 19:00 / volně přístupné
Slavnosti světla zahájí slánský advent
Slaný – Slavnost světla. Takový název nese ve Slaném den, kdy bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Masarykově náměstí společně s dalším vánočním osvětlením města. Slavnost světla tentokrát připadá na sobotu 1. prosince, přičemž nabídne bohatý program. Veřejnost se může těšit například na adventní tržiště, Zimní pohádku, koledy v podání slánských sborů, lampionový průvod centrem města, tvořivé dílničky, doprovodné výstavy s vánoční a zimní tématikou a také projekt Ježíškova vnoučata.

1. 12. / 14:45 – 17:30 / volně přístupné
Stochovští slavnostně rozsvítí vánoční strom
Stochov – Tradiční adventní akce spojená s rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí ve Stochově se uskuteční v sobotu 1. prosince. Akce začíná ve 14.45 hodin, kdy přítomné přivítá pěvecký sbor Střední školy služeb a řemesel Stochov, následovat bude divadelní loutková pohádka Vánoční stromeček. Úderem šestnácté hodiny veřejnosti zazpívá Hanka Křížková, následně vystoupí také soubor Rosička při ZUŠ Stochov. Samotné rozsvícení stromu je na programu v 17 hodin, přičemž ho dokreslí trio trubačů Brasstet. Pro děti budou připraveny dílny s tradičními vánočními zvyky včetně zdobení perníčků, krájení jablek či pouštění lodiček. Pro dospělé bude připraven čaj a svařené víno zdarma.

1. 12. / 18:00 / volně přístupné
Vánoční stromek rozžnou i v Libušíně
Libušín – V sobotu 1. prosince se rozzáří mnoho vánočních stromkům napříč celou republikou a jinak tomu nebude ani v případě Libušína. Tam je začátek slávy spojené s rozsvícením stromu naplánován na 17. hodinu. To na náměstí před radnicí vystoupí se svým kulturním programem děti z místní ZŠ a MŠ. Po projevu starosty města bude následovat rozsvícení stromu, v 18 hodin pak začíná koncert hudebního souboru Gemini Musicales v libušínském kostele svatého Prokopa. Na programu jsou staročeské rorátní písně a středověké jednohlasé i vícehlasé zpěvy v doprovodu dobových nástrojů. U vánočního stromu budou pro děti připraveny perníčky, které budou zdarma.

2. 12. / 17:00 / volně přístupné
Rozsvícení vánočního stromku ve Smečně je na programu v neděli
Smečno – Rozsvícení vánočního stromu ve Smečně doprovodí v neděli 2 prosince bohatý program. Ten bude zahájen na místním náměstí T. G. Masaryka v 17 hodin, přičemž následně bude rozsvícen vánoční strom. Tím vše ale samozřejmě neskončí. Následovat bude vánoční diskotančení s oblíbenou Bárou Ladrovou s názvem Příběh o Duchovi Vánoc. Po něm je na programu ještě návštěva svatého Mikuláše a jeho družiny. Teplé nápoje pro děti i dospělé budou zajištěny.

2. 12. / 16:00 / volně přístupné
V Lánech rozsvítí vánoční strom v neděli
Lány – Lánský vánoční strom se rozzáří v neděli 2. prosince, program spojený s jeho slavnostním rozsvícením začíná před místním obecním úřadem v 16 hodin. „Přijďte pozdravit své sousedy a známé a nalaďte se s námi na pohodovou vánoční atmosféru,“ lákají pořadatelé. Před rozsvícením stromku čeká na zúčastněné asi hodinový doprovodný program pro celou rodinu, na místě budou zároveň také stánky s občerstvením. V nich budou moci lidé za symbolickou částku ochutnat například grilované klobásy, párky nebo domácí vafle. Pro dospělé bude přichystáno svařené víno zdarma a další „tekutá zahřívadla“.