Jedním z míst, kde vánoční strom rozsvítili už v pátek, byla obec Kmetiněves, kde letos navíc přivítali vzácnou návštěvu. Světla na stromě přijela místním rozsvítit zpěvačka Helena Vondráčková. A nebyla sama. Známých osobností se na pódiu na návsi sešlo hned několik. Helena i se svým manželem Martinem Michalem přijela v doprovodu zpěvačky, exVyVolené a DJky Věry Patt.

Pozvání přijal i nový senátor za Slánsko a Litoměřicko Hassan Mezian, stejně jako kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková či poslankyně Jana Volfová.

Přátelské setkání se neslo však výhradně v duchu Vánoc. Náves provoněly svařák a vánoční svíčky. Na pódiu zazpíval místní pěvecký sbor, zahrála nejmladší houslistka a vystoupení se dále ujali čerti a andělé z mateřské školy. S pásmem říkánek a písniček je vystřídaly následně školáci.

Vyvrcholením večera bylo hudební vystoupení Heleny Vondráčkové, která zpívala obklopena dětmi. „Roky jsem se těchto akcí účastnila u nás v Řitce a teď jsem nějak přesedlala sem k vám. V Kmetiněvsi je báječný pan starosta, který se o obec a lidi výtečně stará.

Za to jsem ráda. Je vidět, že vesnice vzkvétá. Je krásná. Moc se mi tu líbí, proto jsem ochotna místní vždycky přijet podpořit. Určitě tu nejsem naposledy a jistě se do Kmetiněvsi ráda vrátím," řekla Kladenskému deníku zpěvačka.

K návštěvě zpěvačky dodal dále starosta: „Helenku jsem poznal díky přátelství s jejím manželem Martinem Michalem.

Spolupráci jsme začali už tím, že nám Helenka letos vítala prvňáčky v základní škole. Následně jsme se setkali na křtu její desky. Jsem moc šťastný, že kývla na to a přijela nám rozsvítit stromek i zazpívat.

Přišlo mnoho lidí také ze Zlonic, Sazené, ze Slaného a dokonce z Prahy. Akce se skutečně velice povedla. Děkuji za to všem," řekl starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil.

Nadšení ze setkání neskrýval ani pozvaný senátor.

„Pan starosta je můj velký přítel a sem do Kmetiněvsi budu jezdit pokaždé velmi rád. Akce byla nádherná. Byla to neopakovatelná atmosféra, program i nevšední zážitek," řekl senátor za Slánsko a Litoměřicko Hassan Mezian.