Dobrá zpráva pro Kladeňáky žijící v Rozdělově. Vozovka ve Vašíčkově ulici, která připomíná spíše tankodrom, projde generální rekonstrukcí. Na posledním předprázdninovém zasedání o tom rozhodli kladenští zastupitelé.

,,Město odevzdalo žádost na generální rekonstrukci Vašíčkovy ulice, která je z hlediska místních komunikací vůbec jednou z nejzatíženějších ve městě,“ sdělil kladenský primátor Dan Jiránek.

Zastupitelé ale také debatovali o plánované stavbě obchvatu, který by měl vést do zdejší průmyslové zóny. Existují dvě varianty nové silnice, která by vedla ze Smečenské ulice podél lesa přímo do areálů několika místních firem. Nákladní automobily by se tak vytížené komunikaci úplně vyhnuly.

Problémem ale je, že část rozdělovského lesa patří do chráněného území. ,,Musíme zjistit, kudy přesně vedou hranice naturového území. V případě, že by zasahovaly na kraj lesa, museli bychom zvolit například variantu užší komunikace,“ vysvětlil primátor, který také dodal, že se zastupitelé přiklánějí k variantě, v níž by se obchvat stavěl blíže k lesu. Město by v tom případě muselo vyjednávat o výkupu pozemků jen se šesti majiteli.

Mezi zastupiteli je čtyřčlenná skupina, která se rozhodla, že za stavbu obchvatu bude tvrdě bojovat. František Samek (ODS) tak činí dlouhodobě a má podporu kolegů z ČSSD. Patří mezi ně Radek Poláček, Miloš Vrchlavský a Vojtěch Volf.

,,Když zde začala stavět první firma, zavázala se zastupitelstvu, a je to i v jeho usnesení, že připraví nájezd na obchvat, který by měl vést podél lesa. Najednou se po tolika letech zjistí, že je zde chráněné území. A já se tedy ptám: Máme chránit lidi, nebo mouchy?“ řekl Deníku po skončení zasedání zastupitelstva František Samek.

Není bez zajímavosti, že někteří zmiňovaní zastupitelé bydlí v blízkosti frekventované silnice. Kudy obchvat povede a jestli vůbec bude vzhledem k zastavenému území postaven, ukáží až další jednání kladenských radních.